O nás

Denamit

Denamit je skupina, ktorej cieľom je podporovať a prezentovať slovenskú tvorbu dizajnu a úžitkového umenia. Bola založená v roku 2009 dizajnérkami a výtvarníčkami pohybujúcimi sa v rôznych oblastiach dizajnu a výtvarného umenia. Denamit organizuje, vystavuje, spolupracuje, vzdeláva, diskutuje a prezentuje. Viac o nás sa môžete dozvedieť na týchto stránkach.

Michaela Bednárová/Puojd

Slovenská značka Puojd vznikla v roku 2008. Od jej zrodu ju charakterizujú predovšetkým vlastné originálne potlače od dizajnérky a zakladateľky značky Michaely Bednárovej. Inšpiruje sa rôznymi témami a rada s dávkou humoru a nadhľadu reaguje na každodenný život moderného človeka. Jej nápadité dizajnérske kúsky vzbudzujú pozornosť okolia. Puojd začal ako odevná značka a v súčasnosti sa sústredí na výrobu darčekových predmetov.

www.puojd.sk

Simona Janišová

Simona Janišová v roku 2010 ukončila štúdium v ateliéri keramiky na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Vo svojom bratislavskom ateliéri pracuje ako dizajnérka a výtvarníčka. Jej štúdio pokrýva celý proces tvorby – od navrhovania, cez produkciu úžitkovej a dekoračnej keramiky, od malých stolových doplnkov po rozmerné interiérové objekty. Práce vznikajú ako malé autorské série alebo limitované edície. Vo svojej tvorbe často parafrázuje klasické porcelánové figurálne plastiky, zaoberajúce sa témami ako lov, láska a medziľudské vzťahy, ktoré transformuje do osobných fantázií.

www.simonajanisova.sk

Lenka Sršňová

Módna návrhárka Lenka Sršňová pracuje pod svojou značkou LS. od roku 2009. Jej tvorba je charakteristická výraznou farebnosťou, symbolikou a typickým hravým rukopisom.  Do bežného a často jednotvárneho života prináša radosť a inšpiráciu popkultúrou, fantáziou, či svetom rozprávok. Značka LS. ponúka inovatívny pohľad na súčasný odev a reflektuje potrebu mladého človeka zvýrazniť svoju individualitu a vyčleniť sa z davu. Svojím zákazníkom ponúka Lenka originálne modely s dizajnérskou nadčasovosťou, vytvorené v malých sériách, či ako jedinečné originálne kúsky.

www.lenkasrsnova.com

Linda Viková

Linda Viková je absolventkou ateliéru keramiky a porcelánu na Vysokej Škole Výtvarných Umení v Bratislave. Má za sebou prax a pracovné pobyty v keramickej dielni Margaretenhohe pod vedením keramičky Young-Jae Lee.  Aktuálne má svoje keramické štúdio v Bratislave. Venuje sa  voľnej tvorbe a dizajnu s prevahou v porceláne. Vo svojich dielach vtipne, často na hranici gýču, s láskou ku keramickému materiálu, spracováva každodenné slasti a strasti žien. Je autorkou ocenenia OTO. Od roku 2010 pedagogicky pôsobí na ZUŠ Podjavorinskej 9 v Bratislave.

www.lindavikova.com